Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prześcieradła na przewijak

( ilość: 17 )

Ze względu na to, że maluszek większą część doby spędza w pozycji leżącej – czy to na przewijaku, czy w łóżeczku albo kołysce, warto dołożyć wszelkich starań, by zapewnić mu jak największy komfort. 

Pokaż tylko
Marka
Cena
-
Kolor
Rozmiar

Znajdziesz tutaj różne podkładki na przewijak!

Przewijak jest miejscem szczególnym ze względu na to, że dziecko spędza na nim sporo czasu, a dodatkowo narażone jest na styczność z bakteriami. Dlatego warto od razu kupić kilka niezastąpionych zmian-prześcieradełek w postaci pokrowca na przewijak.


Początki mogą być trudne, zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy dopiero uczą się zmieniać pieluchy swojego noworodka.
Często zdarza się, że gdy dziecko ma zdjętą pieluchę, a na skórze poczuje chłodne powietrze, załatwia swoje potrzeby fizjologiczne właśnie na przewijaku. Dlatego ceratka na przewijak powinna być jednym z pierwszych zakupów na liście wyprawki. Dobra podkładka na przewijak skutecznie zabezpieczy go przed zmoczeniem, a dostępne modele, które można prać nawet w wysokich temperaturach, łatwo przywrócą porządek, nawet po nieszczęśliwym wypadku podczas zmiany pieluchy.

Przewijaki zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego, co nie jest najlepszym materiałem dla delikatnej skóry dziecka, zwłaszcza jeśli jest na nim przez dłuższy czas. Dodatkowo śliska powierzchnia przewijaka powoduje przesuwanie się dziecka, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, gdy chcemy położyć na nim kocyk lub pieluchę tetrową. Dlatego już od samego początku warto zabezpieczyć to miejsce, korzystając z profilowanego pokrowca na przewijak.

Przy zakupie pokrowca na przewijak należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, trzeba sprawdzić rozmiar, zwłaszcza jeśli mamy standardowe łóżeczko dziecięce o wymiarach 120 × 60 lub 140 × 70 cm. Istnieją różne rozmiary przewijaków przeznaczonych do umieszczenia na nich. Zarówno pokrowiec na przewijak 80 × 50, jak i mniejszy pokrowiec na przewijak 50 × 70, idealnie pasują do odpowiednich rozmiarów przewijaków. Ponadto są wykonane z certyfikowanych tkanin, które są bezpieczne dla skóry noworodka.

Kolejną ważną kwestią jest to, czy nasz przewijak jest miękki, przeznaczony do położenia na komodzie z drewnianym przewijakiem, czy też sztywny. W zależności od tego potrzebujemy odpowiedniego rodzaju pokrowca na przewijak.
Wybór miękkiego pokrowca na przewijak jest istotny, ponieważ ma on inne wymiary niż twardy

pixelpixelpixel