Promocja do -10% z kodem: WAKACJE

Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nosidełka i chusty

( ilość: 63 )

Tematy związane z nosidełkami dla dzieci są bardzo często poruszane na różnorodnych forach, czy w programach dla rodziców. Warto więc poznać cechy dobrego nosidełka, tak być korzyści z  jego używania, były odczuwalne przez rodzica i dziecko. W bardzo wielu sytuacjach okazuje się, że używanie nosidełka dla niemowląt znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie z małym dzieckiem. Na które cechy nosidełka warto zwrócić uwagę?

Pokaż tylko
Marka
Cena
-
Kolor

Masz jeszcze tyle do odkrycia

Najlepiej w ramionach mamy

Dzieci, tak jak i my dorośli, są różne, jednak najczęściej łączy je jedna wspólna cecha ? lubią być noszone na rękach przez swoich opiekunów. Najpierw w ramionach mamy, czy taty potrzebują bliskości, a z czasem zauważają, że będąc na rękach, otrzymują całkiem dobry, wysoki, punkt obserwacyjny. Żeby rodzic mógł swobodnie operować rękami, zaspokajając przy tym potrzeby swojego dziecka, wymyślono specjalne nosidełka dla niemowląt.

Należy jednak pamiętać, że większość klasycznych nosideł przeznaczona jest dla dzieci pewnie trzymających główkę, najlepiej siedzących. Dla młodszych dzieci należy kupić dedykowane nosidło 0+ (od narodzin), albo wkładkę redukcyjną, to bardzo ważne, jeżeli chodzi zdrowie dziecka. Wiek, oraz waga, od jakiej, do jakiej przeznaczone jest nosidło, to jeden, z najważniejszych parametrów, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie.

Z maluchem przez świat

Nie w każde miejsce wjedziemy wózkiem. Minusy tego faktu odczuwają w szczególności rodzice bardzo aktywni, lubiący piesze wędrówki, czy zwiedzanie. Każda z takich osób, chciałby od samego początku dzielić się swoją pasją z dzieckiem i zarażać je chęcią podróżowania. W takiej sytuacji zakup nosidełka dla niemowląt przychodzi naturalnie, jest bowiem jedyną opcją bezpiecznego przemieszczania się z dzieckiem po terenach, do których nie jest możliwe dojechanie wózkiem.

Tutaj najlepiej sprawdzają się specjalistyczne nosidła turystyczne, które rodzic zakłada na plecy, gdzie  oprócz miejsca dla dziecka znajduje się także klasyczny plecak, do którego można włożyć niezbędny podczas wędrówki ekwipunek. Foteliki nosidełka dla niemowląt przeznaczone do dłuższych wędrówek, dostępne w naszym sklepie, zaprojektowano w taki sposób, żeby zapewnić maluchowi komfort nawet, przez długi czas. Co ważne, mimo masywnego wyglądu, nosidełka tego typu nie są ciężkie, a przystosowane są dla dzieci o wadze nawet do 20 kg.

Można więc powiedzieć, że tego typu nosidło wystarczy na okres od około ukończenia przez dziecko pół roku do czasu, aż samodzielnie pokona łatwą trasę ? do wieku 3-4 lat. Turystyczna wersja siedziska do przenoszenia maluchów może zostać wzbogacona o różnorodne, przydatne akcesoria do nosidełka, jak np. osłona przeciwdeszczowa.

Komfort i wygoda na co dzień

Nosidła nie są wykorzystywane jedynie w przypadku dalszych wypraw. Te przeznaczone od urodzenia znacznie ułatwiają opiekę nad dzieckiem w pierwszych miesiącach życia. Maluch od momentu porodu szuka ciepła i bliskości mamy. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się ergonomiczne nosidełka, przeznaczone dla maluchów od narodzin do 12 miesięcy.

W praktyce tego typu nosidła są bardzo wygodne, w sytuacji, kiedy mama z dzieckiem muszą wyjść na chwilę. Doceniają je bardzo mamy więcej niż jednej pociechy ? konieczność wyjścia i odebrania starszego dziecka ze żłobka, czy przedszkola nie musi już być związana z koniecznością znoszenia wózka. Na krótki i bliski wypad idealnie sprawdzają się właśnie nosidełka.

Nosidełka dla dzieci sklep

Ciekawą i bardzo popularną alternatywą dla nosidełek są od kilku lat chusty. Wiele mam boi się tego zakupu, ponieważ wiąże się to z koniecznością każdorazowego jej wiązania  - zupełnie niepotrzebnie, jest to bardzo proste, trwa dosłownie chwilę, a po 2 ? 3 razach każda mama spokojnie dojdzie do wprawy.

Jest to też bardzo bezpieczny sposób noszenia malucha ? wykonane są najczęściej z przewiewnych i naturalnych tkanin, dzięki czemu skóra dziecka oddycha ? maluch nie poci się, a prawidłowy sposób zawiązania chusty zapewnia bardzo dobrą dla dziecka pozycję. Nosidełka mają za zadanie ułatwić życie rodzicom, nie pozbawiając dziecka ich bliskości. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, należy jednak pamiętać, by dostosować typ nosidełka do wieku i wagi dziecka.

Dzisiejsza Super OkazjaZobacz wszystkie

pixelpixelpixel