Black Month w Amko trwa ! Promocja do -15% na wybrane zabawki 👉 ZABAWKI

Zadzwoń do nas

690 110 432

Klocki

( ilość produktów: 174 )

Klocki mogą przybierać wiele form, bez wątpienia jednak są jedną z najbardziej klasycznych zabawek, która niesamowicie rozwija wyobraźnię. Można z nich stworzyć wspaniałe zwierzęta, figury, miasta, a nawet postacie – wszystko zależy tylko i wyłącznie od chęci i posiadanych elementów. Klocki mogą być silikonowe, drewniane, plastikowe, jak i magnetyczne. 

Filtry
Zamkij
Pokaż tylko Pokaż tylko
MarkaMarka
KolekcjaKolekcja
CenaCena
-
KolorKolor
Wiek Wiek

Mogą mieć proste, geometryczne kształty, jak i nieco odbiegać od kanonu i przypominać wspaniałe zwierzaki, rakiety czy samochody.

Niektóre klocki mogą pełnić rolę sorterów, inne puzzli. Łączy je jedno ? są najlepszą zabawką edukacyjną! Warto jednak zwrócić uwagę na wiek dziecka i tak dobrać zestaw, aby faktycznie sprzyjało to jego rozwojowi.


Klocki do układania dla najmłodszych

Zabawki sensoryczne dla niemowlaków najczęściej wykonane są z silikonowych materiałów. Są one w pełni bezpieczne dla malucha ? tak samo jak klocki do układania. Przyjmują różne kształty ? trójkątów, kwadratów, prostokątów, a nawet zwierzątek! W rozwoju maluchów pełnią podwójną rolę ? z jednej strony są to narzędzia do rozwoju sensorycznego, gdyż każdy z boków ma inną fakturę, są też w różnorodnej kolorystyce, co sprzyja eksploracji świata. Z drugiej strony mogą posłużyć także jako świetne zabawki do kąpieli, ponieważ bardzo łatwo utrzymać je w odpowiedniej czystości. Z silikonowych elementów można składać ogromne wieże ? zarówno na macie, jak i w wanience.

Klocki drewniane dla rocznego dziecka muszą być bardzo starannie wykonane i pokryte bezpiecznymi dla dzieci farbami, bo w tym czasie wszystko co nowe najczęściej ląduje w buzi! Drugą kwestią jest wielkość ? duże klocki nie niosą ze sobą ryzyka połknięcia, ale też i maluchom dużo łatwiej jest ułożyć z nich wymarzone konstrukcje.

Idealne, drewniane klocki dla dzieci

Klocki edukacyjne mogą przybierać różne formy. Duże, drewniane zwierzątka z wyjmowanymi elementami, to jak najbardziej klocki! Niektóre z nich wyposażone są w magnesy, dzięki czemu zbudowane z nich konstrukcje mogą również zdobić dziecięce półki.

Klocki ? duże szczególnie ? dołączane są także do jeździków, czy bobasowych zestawów, sprawiając, że są one faktycznie wielofunkcyjne i oprócz możliwości stworzenia z nich niesamowitych konstrukcji, mogą być także elementami sorterów.

Klocki dla dwulatka powinny uwzględniać jego chęć budowania nowych obiektów! W tej roli sprawdzą się świetnie plastikowe klocki typu lego, które można ze sobą łączyć budując wieże, zoo, a nawet całe miasto! W połączeniu z kolejką będą idealną zabawą na wiele godzin!

Hocki klocki

Różnorodność świata klocków sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie! Ta niepowtarzalna zabawa wciąga i małych i dużych, bo w końcu kto z nas nie lubi od czasu stworzyć wyjątkowej konstrukcji? Klocki dla dzieci mogą zmieniać się wraz z wiekiem ? im są starsze, tym mnogość elementów i możliwości ich łączenia może być większa.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że klocki dla 4-latka to przede wszystkim wspaniałe modele ? samochodów, samolotów, a także dinozaurów czy znanych budowli. Mogą to być klocki drewniane, ale i plastikowe czy magnetyczne.

Drewniane klocki są najbardziej klasycznymi ? to właśnie one ćwiczą precyzję i pozwalają maluchom na niebagatelne konstrukcje. Warto uzupełniać je także zestawami tematycznymi ? jak choćby kamienice, sklepy czy garaże. Dzięki temu maluch będzie miał szansę za każdym razem na nowo cieszyć się ze wspaniałej zabawki rozwijając miasto. W przypadku klocków bardzo fajne jest również to, że można połączyć je także z wielką kolejką czy kolekcją samochodów kreując tym samym własny świat.

Klocki drewniane, plastikowe, sylikonowe czy magnetyczne pełnią bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka. Pozwalają mu na poszerzanie horyzontów, zabawę w odgrywanie ról, ale przede wszystkim na kreatywność, którą ogranicza jedynie wyobraźnia ? to prezent na lata, który można stale rozbudowywać i razem z maluchem cieszyć się z dobrej zabawy, bo przecież to pewne, że zabawa klockami wciągnie także rodziców, którzy znów poczują się jak dzieci!

pixelpixel