Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kąpielowe

( ilość: 57 )

Kąpiel w życiu malucha to bardzo ważna sprawa! Już od pierwszych dni życia to dzięki niej uczy się regularności i rozróżniać porę dnia od nocy. Aby umilić ten czas, szczególnie tym już samodzielnie siedzącym dzieciom, przydatne będą zabawki do kąpieli. Nie tylko sprawiają, że bobasy bez zachęty wskakują do wanny, ale też uczą się, eksperymentują i wyciszają – a to bardzo ważne, jeśli chcemy by sen przyszedł szybko.

Pokaż tylko
Marka
Kolekcja
Cena
-
Kolor
Wiek

Masz jeszcze tyle do odkrycia

Zabawki do kąpieli to oczywiście tradycyjne gumowe zabawki, do których zaliczają się kaczki czy klocki. Są one ponadczasowe, dzięki nim rozwija się dziecięca wyobraźnia, a ponadto jest bezpośrednim nawiązaniem do natury, bo przecież gdzie można spotkać klasyczne kaczuszki, jak nie w jeziorku lub stawie?

Zabawki do kąpieli ? jak wybrać te bezpieczne?

Eksperymenty w wodzie mogą dotyczyć kilku aspektów. Zacznijmy od tych najbardziej oczywistych, czyli? piany! Odpowiednie środki do kąpieli, jak pianoroby są bezpieczne dla delikatnej dziecięcej skóry i pomagają wytworzyć znacznie większą ilość piany, w którem maluch będzie mógł szaleć. Będąc przy środkach do higieny, warto też maluchowi od czasu do czasu dać do zabawy myjącą galaretkę czy plastelinę ? to będzie świetny czas relaksu połączony z nauką.

Zarówno pianoroby, galaretki, plastelina jak i pudry do kąpieli przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia. Warto też zwrócić uwagę na skład ? im prostszy tym lepszy, co zmniejsza ryzyko alergii skórnych.

W przypadku klasycznych zabawek, bezpieczeństwo to przede wszystkim higiena. Gumowe zabawki do kąpieli powinny być wyposażone w dziurkę, dzięki której po każdej kąpieli bez problemu wyciśniemy wodę. Bo to właśnie zalegająca w zabawkach woda sprawia, że mogą w nich rozwijać się niebezpieczne dla zdrowia malucha bakterie i grzyby.

Warto w takim wypadku zaopatrzyć się także w organizer na zabawki do kąpieli ? nie zajmuje on dużo miejsca, łatwo utrzymać go w czystości, a wsadzone do niego zabawki do kąpieli będą mogły swobodnie odciec.

Zabawki do kąpieli ? laboratorium malucha

Mnogość zabawek do kąpieli sprawia, że czasem można dostać zawrotu głowy! Warto jednak maluchowi zafundować jego własne i pierwsze laboratorium. To nic innego, jak zabawki do kąpieli na wannę, które przyczepia się za pomocą przystawek. Zestawy można ze sobą dowolnie łączyć, sprawiając, że niekiedy ściana wokół wanny będzie wyglądać niczym prawdziwy ciąg chemicznych rurek.

Zabawki do kąpieli na wannę to przede wszystkim różnego rodzaju próbówki, rurki, wiatraczki czy równoważnie, które po wlaniu do systemu wody zaczynają się ruszać. Oprócz świetnej zabawy, to także nauka fizyki, a zatem kto wie, może właśnie maluchowa wyobraźnia sprawi, że zostanie kolejnym noblistą?

Zabawki do kąpieli dla dzieci

Zabawki do wanny dla dzieci są naprawdę przeróżne! Oprócz klasycznych gumowych zabawek do kąpieli, w ofercie mamy całkiem sporo różnego rodzaju kubeczków do przelewania, jak i grzebieni i szczoteczek, które zachęcają do podstawowej higieny.

Zabawki do kąpieli dla niemowląt oswajają je z pewnymi czynnościami ? jeśli maluch boi się prysznica, słuchawka ze słonikiem może być świetnym sposobem, aby spłukiwanie głowy po prostu pokochał!

Zabawki do wanny to także klocki piankowe unoszące się na wodzie, dzięki którym powstają wspaniałe konstrukcje, jak i kubeczki ze zwierzakami, dzięki którym można rozpocząć grę memory ukrywając pod nimi różne figurki czy piłeczki.

Warto posiadać kilka zestawów zabawek do kąpieli i co jakiś czas po prostu je wymieniać ? nie tylko w ten sposób ćwiczymy różne umiejętności, ale też sprawiamy, że zabawki się nie nudzą. Czasem warto je ze sobą łączyć na przykład ogromną ilość piany z różnymi kubeczkami tworząc śnieżne stoki. Tak naprawdę, wyobraźnia ma tu największe znaczenie!

Kąpiel powinna być dla dziecka czasem wyciszenia, relaksu, dzięki czemu dużo łatwiej będzie mu zasnąć. To moment, w którym głośne i ruchliwe zabawy powinny się zakończyć. Warto, aby w zabawę włączył się także opiekun ? nic tak nie zacieśnia rodzinnych więzi, jak wspólnie spędzony czas, także w kąpieli!

pixelpixelpixel