Odbierz rabat -12% na kategorię WYPRAWKA 👉 Kliknij tutaj

Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Edukacyjne

( ilość: 95 )

Zabawki edukacyjne pełnią kluczową rolę w rozwoju dziecka i są też najbardziej pożądane przez rodziców. Pomagają ćwiczyć koordynację ruchową, sprzyjają poznawaniu świata, a dla małego dziecka wszystko jest nowością. Odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne wpłyną ponadto na późniejszą edukację – tę przedszkolną, jak i szkolną.

Pokaż tylko
Marka
Kolekcja
Cena
-
Kolor
Wiek

Masz jeszcze tyle do odkrycia

Do zabawek edukacyjnych można zaliczyć zarówno stoliki i kostki aktywizujące, jak i sortery czy piramidki, a także gry memory, puzzle i książki. Każda z nich ma za zadanie pomóc w rozwoju innych umiejętności, takich jak pamięć czy koncentracja, ale również nauka alfabetu, rozpoznawanie kolorów czy proste liczenie do dziesięciu.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych to przede wszystkim maty edukacyjne. Pozwalają maluchom na bezpieczny rozwój wszystkich, niezbędnych do życia umiejętności ? wstawania, obracania się, ale także siadania czy chwytania. Bodźcem są między innymi różnego rodzaju zawieszki, które przyczepione są do pałąków nad głową malucha.

Ale oprócz mat, zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy to różnego rodzaju sortery i układanki. Im młodsze dziecko, tym mniej skomplikowane wzory i oczywiście mniej kolorów. Mogą to być deseczki z wyciętymi wzorami geometrycznymi, pod którymi kryją się urocze zwierzątka, jak i kształty samych zwierząt czy aut, które razem tworzą przepiękny obraz.

Kostki aktywizujące, podobnie jak stoliki to idealne zabawki edukacyjne dla niemowląt ? pełnią one niejako funkcję tablicy manipulacyjnej, pozwalając bobasowi na pierwsze eksperymenty poprzez przesuwanie koralików w labiryncie, czy kręcenie korbką.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Im starszy bobas, tym jego potrzeby stają się większe. Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka to przede wszystkim nieco bardziej rozbudowane sortery czy układanki, które wymagają od malucha większej precyzji i przede wszystkim cierpliwości.

Pierwsze urodziny to również czas, aby wśród zabawek pojawiły się instrumenty muzyczne, dzięki którym będzie mógł poznawać nowe dźwięki, takie jak cymbałki czy tamburynek. Drewniane zabawki edukacyjne, które zachwycą roczniaków to też klocki czy kolejki, których wygląd zależny jest od tego, jak maluch dobierze do siebie elementy.

Zabawki edukacyjne 18m+ to przede wszystkim kulodromy. Te bardzo niepozorne zabawki sprawiają maluchom ogrom radości, a co najważniejsze ? pozwalają na pierwsze eksperymenty. To właśnie wykorzystując kulodrom poznają zasady grawitacji, jak i zaczynają rozumieć, od czego zależny jest tor zjazdu kuli czy samochodu.

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci

Jeśli od pierwszych dni życia maluch miał zapewnione narzędzia do rozwoju, z każdym kolejnym tygodniem będzie odblokowywał coraz wyższy poziom poszczególnych umiejętności. To zaś oznacza, że zabawki edukacyjne dla 2-latka powinny być znacznie bardziej skomplikowane!

Choć wciąż na tym etapie rozwoju maluchy uwielbiają sortery czy układanki, warto wprowadzić do nich więcej elementów. Układanki z alfabetem będą wsparciem w nauce pierwszych słówek, a jednocześnie wyćwiczą pamięć wzrokową, która na dalszym etapie życia będzie pomocna w edukacji. Zabawki edukacyjne dla dwulatka wciąż są proste, ale dodatkowa ilość elementów pozwala im na dalszy rozwój zdobytych do tej pory umiejętności.

Zabawki edukacyjne dla 3-latka to różnego rodzaju książeczki, które zachęcają do interakcji, jak i wieże uczące cyfr. Sortery mogą posłużyć do zrozumienia czym jest objętość, jak i pomóc w nauce ułamków i kolorów. Drewniane zabawki edukacyjne będą także znakomitą ozdobą dziecięcej sypialni, co ma znaczenie w kwestii kształtowania dobrego smaku.

Zabawki edukacyjne dla 4-latka to szereg zestawów pozwalających na bezpieczne eksperymenty zarówno w kąpieli, jak i w pokoju ? oczywiście za zgodą rodziców! Na tym etapie rozwoju warto także włączyć gry ćwiczące pamięć, jak memory, czy inne proste gry edukacyjne, podczas których rozwiązuje się zagadki sprzyjające nauce kolorów, nazw zwierząt czy pojazdów ? mimo, że na pierwszy rzut oka wydają się banalne, z pewnością wciągną także rodziców pozwalając na budowę relacji i zacieśnianie więzi!

Dzisiejsza Super OkazjaZobacz wszystkie

pixelpixelpixel