-12% na kat. ZABAWKI 👉 tylko do 3 grudnia Szczegóły promocji

Darmowa dostawa od 599,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 599,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kreatywne manualne

( ilość: 104 )

Zabawki kreatywne i manualne stworzone są dla najmłodszych członków rodziny. Zapewniają im odpowiednią ilość radości podczas zabawy, ale ich głównym zadaniem jest przede wszystkim zadbanie o prawidłowy rozwój. 

Pokaż tylko
Marka
Kolekcja
Cena
-
Kolor
Wiek

Masz jeszcze tyle do odkrycia

Ćwiczą koordynację ruchową, wspomagają umiejętność logicznego myślenia, sprzyjają rozwojowi wyobraźni, wreszcie są wstępem do poznania otaczającego świata. Choć wyglądają dość niepozornie mogą malucha uspokoić, zająć na dłuższą chwilę i przede wszystkim obudzić w nim duszę małego odkrywcy.

Aby spełniły swoją rolę trzeba dobrać je odpowiednio do wieku. I choć dla nas różnica pomiędzy roczniakiem, a trzylatkiem może wydawać się niewielka, ich poziom umiejętności bardzo się od siebie różni! Dlaczego to takie ważne? Maluchy nie mogąc rozwiązać pewnych zagadek mogą poczuć frustrację, co z kolei wpływa na brak zainteresowania i rezygnację, starsze dzieci natomiast potrzebują więcej wyzwań i nowych doznań, dzięki którym odkrywanie świata każdego dnia jest jeszcze ciekawsze! Dlatego też kreatywne zabawki powinny ćwiczyć różne umiejętności.

Kreatywne zabawki dla najmłodszych

Niektóre zabawki kreatywne przeznaczone są nawet dla niemowlaków. To przede wszystkim maty edukacyjne, na których mogą ćwiczyć w bezpieczny sposób różnego rodzaju chwyty, podnoszenie czy obranie. Niektóre z mat wyposażone są specjalne rzepy z odpinanymi elementami, dzięki czemu bobas może w łatwy sposób stworzyć swój pierwszy obraz poznając przy tym różnego rodzaju faktury czy dźwięki.

Zabawki kreatywne to także różnego rodzaju książeczki sensoryczne, które nie tylko szeleszczą, ale pozwalają maluchowi na odkrywanie kieszonek czy przepinek, co pozwala mu na indywidualną personalizację. Zabawki kreatywne dla chłopca, jak i kreatywne zabawki dla dziewczynek, na tym etapie niewiele się od siebie różnią ? również i kolorystyka jest dość neutralna, co sprzyja skupieniu uwagi maluchów.

Odpowiednio dobrane zabawki kreatywne dzieci po prostu pokochają! Mowa tu o różnego rodzajach piłkach ze sznurkami, jak i sorterach czy pop-itach, które przypominają folię bąbelkową wielokrotnego użytku. Choć jest to zabawka dość niepozorna, ma wspaniałe walory edukacyjne, a przy okazji pozwala na uspokojenie emocji ? jest także stosowana w terapiach dziecięcych.

Zabawki kreatywne dla nieco starszych maluchów

Zabawki kreatywne dla rocznego dziecka jeszcze niewiele będą się różnić od tych niemowlęcych. Aczkolwiek oprócz klasycznych sorterów czy przebijanek, ogromną popularnością cieszy się piramida oraz tęcza. Obie zabawki kreatywne pozwalają na ułożenie różnych konfiguracji, co zdecydowanie sprzyja rozwojowi wyobraźni. Na późniejszym etapie życia zabawki te dość często wykorzystywanie są jako domki czy tory.

Im starsze dziecko, tym ilość zabawek kreatywnych jest większa! Oczywiście, to jeszcze nie jest czas, aby pozwolić maluchowi na zabawę nożyczkami czy ostrymi nożykami, ale w asyście rodziców może rozpocząć pierwsze wyklejanki. Przydatne do tego będą różnego rodzaju silikonowe formy, które można przyłożyć do kartki i odrysować kształt.

Kolekcję dziecięcych zabawek kreatywnych warto także wzbogacić o nieco trudniejsze układanki, klocki i puzzle! Puzzle progresywne pozwalają maluchowi na stopniowy rozwój umiejętności ? najpierw składa się układankę z 2 lub 3 elementów, a po jej opanowaniu wybiera się kolejną, z większą ilością pojedynczych puzzli.

Kreatywne zabawki dla 3-latka mogą być już nieco większym wyzwaniem dla rodziców. Maluchy nie są już tak zainteresowane labiryntami czy przekładaniem koralików, a przebijanka traci na swojej atrakcyjności. Choć większość wcześniejszych zabawek kreatywnych wciąż znajduje zastosowanie, warto je nieco urozmaicić.

Zabawki kreatywne dla 3-latka to przeplatanki, a także pierwsze modele z klocków! Mogą to być kosmiczne rakiety, jak i budynki czy dinozaury ? tak naprawdę wszystko, jak zawsze zależy od dziecięcych zainteresowań. Jeśli paleontologia jest teraz w centrum zainteresowań, pozwólmy się mu nią cieszyć!

Kreatywne zabawki dla dzieci charakteryzują się nie tylko szeroką gamą możliwości zabawy, ale przede wszystkim dobrym designem ? to bardzo ważne, ponieważ nie tylko dzięki temu nie rozprasza się uwagi malucha, ale przede wszystkim kształtuje jego gust.

Dzisiejsza Super OkazjaZobacz wszystkie

pixelpixel