Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maty edukacyjne

( ilość: 41 )

Mata edukacyjna to najlepszy prezent dla noworodka – jest bezpieczna, ale przede wszystkim sprzyja rozwojowi. Maty edukacyjne dla niemowląt przyjmują różne formy i kształty – są wykonane z pianki i miękkich materiałów, dzięki którym maluchy będą czuły się komfortowo, a raczkowanie przebiegnie bez większych problemów. To ten element wyprawki, który posłuży przez długi czas i będzie bez wątpienia idealnym rozwiązaniem.

Pokaż tylko
Marka
Kolekcja
Cena
-
Kolor
Wiek

Maty edukacyjne dla dzieci

Celem maty edukacyjnej jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa i komfortu, a przy okazji zapewnia pomoc w rozwoju. To bardzo przyjemne w dotyku i ciepłe materiały, które rodzice mogą rozłożyć na ziemi i położyć na niej malucha ? dzięki temu ryzyko, że sturla się z łóżka jest ograniczone do minimum. Dodatkowo są miękkie, co sprawia, że maluchy czują się na nich naprawdę dobrze, a zimno bijące od podłogi nie jest odczuwalne. Większość mat wyposażona jest w pałąki, do których przyczepia się zabawki ? aktywizują one malucha, który z przyjemnością rozpoczyna poznawanie otaczającego go świata.Interaktywne maty edukacyjne wyposażone są w różne przypinki ? lusterka, grzechotki, gryzaki, ale również i sama mata zbudowana jest z kilku rodzajów materiałów, dzięki czemu maluch ma szansę zapoznać się z różnorodnymi fakturami. Wybierając maty dla dzieci edukacyjne warto zwrócić uwagę na kolorystykę ? nie powinny one być zbyt ekspresyjne, bowiem to rozprasza dziecięcą uwagę, a ponadto zaburza poczucie estetyki, które kształtuje się już od pierwszych dni życia. W tym wypadku mniej znaczy więcej, zarówno w kontekście rozwoju, jak i uroku.

Maty edukacyjne piankowe

Pomimo, że największą popularnością cieszą się klasyczne maty wykonane z przyjemnych i miękkich materiałów, ciekawą opcją dla dzieci są maty edukacyjne piankowe. W zależności od wzoru i wielkości elementów przeznaczone są dla dzieci od urodzenia do 5 lat. Duże puzzle sprawdzają się w roli dywanu i są niezwykle pomocne w trakcie raczkowania ? można zrobić z nich tor przeszkód, jak i ułożyć na ulubionej trasie malucha. Maty piankowe dla dzieci mogą też wspierać ich późniejszą edukację ? wiele z nich posiada wzory takie jak alfabet czy liczby, wspierając naukę alfabetu i podstawowych działań matematycznych. W przypadku tego typu mat trzeba jednak zwrócić uwagę na wielkość elementów ? niektóre są na tyle małe, że mogą być zagrożeniem dla niemowlaka, który poznaje świat poprzez wkładanie wszystkiego do buzi. Do mat piankowych przydatne są także stojaki treningowe dla dzieci. Choć wyglądają, jak część wyposażenia Sali gimnastycznej, pełnią funkcję podobną do pałąków z mat materiałowych ? to do nich przyczepia się zabawki, które aktywizują maluchy. Coraz większą popularnością cieszą się także grające maty edukacyjne ? tu jednak warto być ostrożnym, ponieważ nie wszystkie dźwięki będą wsparciem w rozwoju dziecka. Zbyt wiele bodźców powoduje problemy z zaśnięciem, jedzeniem, a także sprawiają, że maluch może ich nie zapamiętać, gdyż jego uwaga jest zbyt rozproszona. Mata edukacyjna to niemowlęcy must have, który będzie także wsparciem dla młodych rodziców, chcących zapewnić maluchowi nie tylko bezpieczeństwo, ale także najlepsze narzędzia do rozwoju.

pixelpixelpixel