Jaki nocnik dla chłopca i dziewczynki?
( ilość produktów: 39 )Na rynku mamy wiele różnych modeli, ale jaki nocnik dla dziecka będzie najlepszy? Wybór optymalnego modelu to ważna rzecz, gdyż ma ona ogromny wpływ na odpieluchowywanie naszego malucha.
Jaki nocnik kupić?
Czasem bywa, że im coś prostszego tym bardziej jest to praktyczny produkt. Z nocnikami jest bardzo podobnie. Najlepiej skupić się na czymś klasycznym, jednoczęściowym, prostym, a zarazem stabilnym. Nocnik to produkt, który zwykle będzie używany w łazience, przynajmniej w późniejszym etapie, a tam jak wiemy zwykle występują płytki na podłodze - warto więc zadbać aby wybrany model posiadał stopki antypoślizgowe zwiększające bezpieczeństwo malucha.
Jeśli jednak szukamy modelu nieco bardziej ułatwiającego codzienne rytuały to możemy pomyśleć o modelach, które mają wyjmowaną wkładkę ułatwiającą czyszczenie.
Fajerwerki i inne dźwięki?
Zdecydowanie odradzamy takie modele. Nocnik wydający dźwięki to nie jest zabawka. Poza tym nigdy nie mamy pewności jak nasz maluch zareaguje na melodię wydobywającą się ze środka. Owszem, może ją przyjąć łagodnie, ale co jeśli się jej wystraszy? Wówczas akcja ,,pożegnanie z pieluchą" może się znacznie wydłużyć w czasie.
Jaki powinien być dobry nocnik?
Ważne jest aby dziecku było wygodnie, ale to nie wszystko. Po zajęciu miejsca na małym ,,tronie" maluch powinien mieć kolana wyżej niż bioderka - są to zalecenia, dzięki którym dziecku łatwiej będzie się wypróżnić czy oddać mocz. Modele, które robione są na wzór sedesów nie spełniają tych norm i warto je od razu odrzucić przy wyborze.
Jaki nocnik dla chłopca?
Wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie, że ma być wygodnie. Poza tym warto aby nocnik dla chłopca był wysoki z przodu, miał coś na zasadzie ala ścianki między kolanami - wszystko po to aby zmniejszyć ryzyko zalanie podłogi.
Nocnik czy nakładka?
Zdecydowanie... jedno i drugie, ale najpierw nocnik. Nakładka powinna być kolejnym, drugim etapem załatwianie się przed trzecim, prawdziwym sedesem. Początkowo dziecko będzie chciało załatwiać swoje potrzeby wszędzie gdzie zechce, a więc mobilny, niewielki nocnik będzie znacznie lepszym wyborem od nakładki. Poza tym nocnik można zabrać w podróż, na spacer, do auta.
Ważna uwaga! Jeśli chcemy aby nasze dziecko korzystało z nakładki na sedes to powinniśmy również pomyśleć o podeście pod nogi. Maluchy nie powinny załatwiać swoich potrzeb ze zwisającymi nogami. Na rynku znajdziemy również modele stołków, które są uniwersalne i dedykowane i nawet zalecane dorosłym członkom rodziny.
Od kiedy dziecko powinno korzystać z nocnika?
Nie ma tutaj idealnego wzoru. Bywa, że 8-miesięczne dzieci zaczynają naukę korzystanie z przenośnej toaletki, ale statystycznie jest to 18 miesiąc. Jeśli zauważymy, że nasze dziecko chodzi w czystej pieluszce już po kilka godzin to znak, że maluch zaczyna rozumować i domyślać się kiedy zrobi ,,niespodziankę". Kolejna oznaka to ciekawość, obserwowanie dorosłych kiedy chodzą do łazienki. Kiedy nasz maluch już sam stwierdza, że pieluszka jest brudna i daje nam oznaki, że należy ją zmienić tzn., że nadszedł ten moment w którym powinniśmy zacząć odpieluchowywanie.
Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?
Należy sadzać dziecko na nocnik zawsze wtedy kiedy mamy jakieś sygnały, wydaje nam się, że zaraz coś zrobi w pieluszkę. Bywa, że nieco większe maluchy chwilę przed załatwieniem się np. kucami - to znak, że właśnie wtedy należy zacząć podstawiać brzdącowi nocnik. Ważne aby dziecko zawsze zostało pochwalone, że zrobiło.. wiadomo. Z nagradzaniem raczej można się wstrzymać bo może dojść do sytuacji, że dziecko zacznie wymuszać nagrody, ale to może zaszkodzić jego zdrowiu.
Jak długo trwa akcja odpieluchowywanie?
Kolejny termin, który bardzo ciężko sprecyzować i określić do każdego malucha. Średnio jest to na pewno coś między jednym a trzema miesiącami.