Darmowa dostawa od 249,00 zł

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 249,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

8 tydzień ciąży! Jak zmienia się ciało kobiety? Jakie są objawy?

2021-12-27
8 tydzień ciąży! Jak zmienia się ciało kobiety? Jakie są objawy?

Ósmy tydzień ciąży – objawy i zmiany. Ostatni tydzień drugiego miesiąca ciąży, to czas w którym dziecko rozwija się bardzo dynamicznie, ale również i twoje ciało ulega pewnym zmianom. Ukrycie ciąży z każdym dniem będzie coraz trudniejsze, a niektóre z dolegliwości mogą się nasilić. Jak o siebie dbać i przede wszystkim, co się zmienia w 8 tygodniu ciąży?

8 tydzień ciąży to ostatni tydzień drugiego miesiąca. Oznacza to, że przed tobą jeszcze tylko cztery tygodnie pierwszego trymestru, który dla wielu kobiet jest najtrudniejszy. Zmienia się także nazewnictwo medyczne – od teraz lekarze nie będą już mówić o embrionie, a o płodzie, co wynika także z gwałtownego rozwoju malucha w twoim brzuchu.

Zobacz również inne artykuły tej serii:

 

Poradnik wyprawkowy stworzony przez mamę dwóch córek

 

8 tydzień ciąży – jak zmienia się ciało kobiety

W ósmym tygodniu ciąży choć większość osób jeszcze tego nie dostrzeże, ty możesz poczuć, że niektóre ubrania stają się ciasne! Wynika to ze wciąż rozrastającej się macicy, która podobnie jak dziecko z każdym dniem staje się coraz większa. To czas, aby dopasowane, obcisłe rzeczy wymienić na coś luźniejszego, z gumką.

Również i twoje piersi są bardzo wrażliwe i coraz większe, dlatego to dobry moment, aby swój biustonosz zmienić na nieco większy. Wybierając ubrania na czas ciąży, kieruj się przede wszystkim wygodą – to ty masz czuć się w nich swobodnie, nic nie powinno cię obcierać, ani uciskać, dlatego też warto postawić na przewiewne tkaniny.

Z każdym tygodniem ciążowy brzuszek będzie coraz bardziej widoczny. Nie u wszystkich kobiet tak samo – wszystko zależy od predyspozycji, a także figury przed ciążą. U niektórych mam wyraźny, ciążowy brzuch pojawia się dopiero w ostatnim trymestrze! Jednakże z pewnością poczujesz delikatny ucisk wkładając zbyt dopasowane ubrania, dlatego staraj się postawić w tym okresie na wygodę, a nie modę!