Darmowa dostawa od 199,00 zł

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 199,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

7 tydzień ciąży

2021-12-27
7 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży – jakie zachodzą zmiany? Drugi miesiąc ciąży powoli zbliża się ku końcowi. I choć zmiany w ciele mamy nie są jeszcze zauważalne, to wewnątrz rozpoczyna się ogromna ewolucja. To również czas, w którym wreszcie możesz usłyszeć serce swojego malucha, a także zobaczyć jak zaczyna się kształtować jego ciało.

Co jeszcze zmienia się w siódmym tygodniu ciąży? Koniec drugiego miesiąca ciąży to dla płodu ogromna rewolucja! Widać już jego rączki, kształtuje się wyrostek robaczkowy, a twoja macica powoli się powiększa, by sprostać coraz większym wymaganiom dziecka. Choć zewnętrznie twoje ciało wciąż wygląda tak samo, możesz już poczuć pierwsze symptomy powiększającego się brzuszka!

 

Ciało mamy w 7 tygodniu ciąży

W końcówce drugiego miesiąca ciąży, czyli w siódmym tygodniu ciąży, zmiany fizyczne nie są jeszcze zauważalne. Wciąż najbardziej wrażliwe są twoje piersi, których sutki stają się większe i bardzo wrażliwe na dotyk. Jeśli cierpisz na nudności, twoja masa ciała również prawdopodobnie spadła, ale jest to rzecz normalna i już niebawem zobaczysz, jak wskazówki wagi znów idą w górę.

Choć zmiany nie są zauważalne na zewnątrz, wewnątrz organizmu trwa ogromna rewolucja. Twoja macica stale się powiększa, tak aby mógł zmieścić się w niej ciągle rosnący zarodek, co oznacza że również i talia za chwilę straci na swojej smukłości. Ból brzucha w 7 tygodniu ciąży jest normalnym objawem – to właśnie wynik rozciągającej się macicy. Jeśli jest on zbyt uporczywy, staraj się jak najwięcej odpoczywać, a podczas spacerów i innej aktywności fizycznej rób dłuższe przerwy.

 

Objawy w siódmym tygodniu ciąży

Brak ciążowego brzucha w siódmym tygodniu ciąży nie oznacza, że nie będziesz w tym czasie odczuwać innych dolegliwości. Ból podbrzusza możesz złagodzić odpoczynkiem, ale najtrudniej poradzić sobie z ogromną potrzebą snu, która w tym okresie będzie się nasilać. Staraj się jak najwięcej czasu poświęcać na sen – popołudniowe drzemki nie są niczym złym, pomogą ci się zregenerować, a co najważniejsze: poczujesz się lepiej! Również i poranne nudności, które mogą występować przez cały dzień dają o sobie znać.

To przez nie możesz tracić na wadze, dlatego włącz do swojej diety jak najwięcej koktajli, dzięki którym dostarczysz organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Krwawienie w 7 tygodniu ciąży może wydawać się niepokojące, jednakże jest normalną reakcją hormonalną.

Jeśli nie jest zbyt obfite i występuje w tym czasie, w którym powinna być regularna miesiączka, nie masz się czym martwić, jeśli natomiast pojawia się brunatne lub obfite krwawienie koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem. Siódmy tydzień ciąży – brak objawów.

To, że nie odczuwasz objawów, które towarzyszą kobietom w siódmym tygodniu ciąży nie jest powodem do niepokoju! Każda z nas przechodzi przez ciąże inaczej, zdarza się, że do samego porodu przyszłe mamy czują się znakomicie i są w stanie uczestniczyć w pełni w obowiązkach zawodowych czy rodzinnych. Objawy, które towarzyszom kobietom w 7 tygodniu ciąży dotyczą jednak większej populacji, dlatego ich występowanie uznaje się za normalne i nie niepokojące. Jeśli ich nie masz – korzystaj z życia i przygotuj się na przyjście na świat swojego dziecka!

 

 

7 tydzień ciąży, co jeszcze się zmienia?

Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów w 7 tygodniu ciąży jest nadmierne ślinienie. Nie jest ono niebezpieczne, choć zdecydowanie nie należy do przyjemnych objawów ciąży, szczególnie że ślina bywa momentami gorzka. Jeśli taki objaw towarzyszy również i tobie, staraj się jak najczęściej przemywać usta wodą lub płynem do płukania jamy ustnej.

Wiele kobiet skarży się również na zadyszkę – dotyka ona także wysportowane mamy! Związane jest to z przyspieszonym tętnem, ponieważ twoje serce musi przepompować znacznie większą ilość krwi. Nie przemęczaj się, a jak tylko poczujesz, że wysiłek, który wykonałaś jest zbyt męczący – odpocznij. Kilka minut na ławce lub w łóżku sprawi, że szybko wrócisz do siebie i będziesz mogła kontynuować wykonywane przez siebie czynności.