Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Laktatory i akcesoria

( ilość: 10 )

Karmienie piersią jest tematem, który interesuje niemal każdą kobietę ciężarną, a także młode mamy. Większość z nas bowiem krócej, czy dłużej stosuję ten typ karmienia maluszka. Naprzeciw potrzebom młodych mam wychodzą producenci, którzy produkują coraz lepsze akcesoria, które mają ułatwić karmienie piersią i dać kobiecie więcej swobody. Warto więc dowiedzieć się, czym powinien charakteryzować się dobry laktator oraz jakie inne akcesoria mogą się przydać przy karmieniu piersią.

 

 

Pokaż tylko
Marka
Cena
-

Karmienie piersią najlepsze dla dziecka

To, w jaki sposób mama karmi swoje dziecko, jest  indywidualną decyzją kobiety, która nie powinna podlegać ocenie z zewnątrz. Nie da się ukryć, bezsprzecznie jak wskazuje wiele badań naukowych, to właśnie karmienie piersią jest najzdrowszą i najbardziej wartościową metodą karmienia noworodków, niemowląt, a nawet nieco starszych dzieci. Wszyscy producenci mleka modyfikowanego nieustająco dążą do tego, żeby ich mieszanki jak najbardziej przypominały niedościgniony ideał pokarmu kobiecego. To właśnie dzięki mleku mamy maluch nabiera odporności na różne choroby, nawet na te, które dopadają wszystkich domowników. Mama, chorując, wytwarza przeciwciała, które maluch dostaje w jej mleku, zapewniając tym samym tak potrzebną przy niewykształconym jeszcze młodym układzie immunologicznym ochronę.

 

Drobne niedogodności

Zalety karmienia piersią można wyliczać bez końca, jednak wiele kobiet rezygnuje z niego ze względu na fakt niemal nieustannego przywiązania do dziecka. Wcale jednak nie  musi tak być. Tutaj z pomocą przychodzą laktatory ręczne oraz te w wersji elektronicznej, przy pomocy których szybko i dyskretnie mama może odciągnąć pokarm, nawet będąc w pracy, czy w ten sposób przygotować pożywienie dla malucha, kiedy chce wyjść na dłużej bez dziecka. Laktatory ręczne są ciche i niewielkie, współcześnie, jednak modele elektryczne także nie są duże, a możliwość stosowania baterii umożliwia używanie w każdym miejscu, a dzięki możliwości regulacji siły ssania, odciąganie jest szybkie i komfortowe dla kobiety.

 

Jak długo można przechowywać mleko mamy?

Mama może zrobić pewien zapas pokarmu i zostawić go w lodówce na kolejne karmienie, czy też zamrozić na wypadek konieczności niespodziewanego wyjścia. W specjalnych woreczkach do przechowywania pokarmu mleko zachowuje wszystkie swoje właściwości. W ten sposób można zostawić mleko mamy w temperaturze pokojowej na około 3-4 godziny. W lodówce (mleko trzymamy na półce, nie stawiamy go na drzwiach,  ze względu na to, że są otwierane, mamy do czynienia ze zmianami temperatury), możemy bezpiecznie przechować pokarm do 5 dni, w zamrażalniku do pół roku. Należy pamiętać o restrykcjach higienicznych ? mleko rozmrażamy tylko raz, podobnie z podgrzaniem go ? są to czynności jednorazowe.

 

Nie tylko laktator ułatwia życie mamy

Podczas karmienia piersią nie tylko laktator okazuje się niezbędny, w praktyce bardzo dobrze sprawdzają się także wkładki laktacyjne jednorazowe. Warto także zwrócić uwagę na wkładki laktacyjne wielorazowe, które z pewności docenią panie żyjące w zgodzie z ekologiczną świadomością.  Wiele kobiet boryka się z problemami z brodawkami, które znacznie utrudniają karmienie piersią. Płaskie, a nawet wklęsłe brodawki są bardzo często przypadłością, z którą poradzi sobie asystent laktacyjny.

 

Mimo różnych przeszkód?

Początki karmienia są trudne, wrażliwa skóra brodawek bardzo często ulega uszkodzeniu, nakładki laktacyjne są bardzo często najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu kontynuowanie karmienia piersią jest możliwe. Osłonki laktacyjne dostępne są w kilku rozmiarach, tak, by każda mama mogła dopasować wielość nakładki do swoich potrzeb. Karmienie piersią wymaga wielu wyrzeczeń i sporego poświęcenia ze strony kobiety, jednak zdrowie i prawidłowy rozwój maluch są dla każdej mamy wartością nadrzędną. Jeżeli wiec kobieta podjęła o karmieniu, warto zaopatrzyć się w akcesoria dostępne w naszym sklepie, które zwiększą komfort i mamy i dziecka. Korzystanie z laktatora i podawanie mleka mamy dziecku butelką, jest też dobrym sposobem na bezbolesne przejście z karmienia piersią na mleko modyfikowane, kiedy mama podejmie taką decyzję.

pixelpixelpixel