Odbierz rabat -12% na kategorię WYPRAWKA 👉 Kliknij tutaj

Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wypadanie włosów po ciąży – jak sobie z tym radzić?

2021-12-01
Wypadanie włosów po ciąży – jak sobie z tym radzić?

Wypadanie włosów po ciąży – jak sobie z tym radzić?

W trakcie trwania ciąży wiele mam zauważa poprawę kondycji włosów. Stają się one 
bardziej lśniące, grubsze i jest ich więcej. Niestety w trakcie trwania połogu tracą one swój blask i zaczynają wypadać. Problem ten dotyka większości kobiet – co jest jego przyczyną i jak sobie z tym radzić? I czy jest to duży powód do zmartwienia?

Ciąża to czas, w którym większość przyszłych mam po prostu pięknieje. Skóra zyskuje blasku, paznokcie rosną szybko, a włosy są gęste i lśniące. Stan ten utrzymuje się jeszcze kilka tygodni po porodzie by nagle z dnia na dzień stać się zmorą wielu kobiet. Dlaczego włosy po ciąży wypadają? I czy oznacza to trwałe łysienie? Czy można temu zaradzić?


Wypadnie włosów po ciąży

Za wszystkie zmiany w wyglądzie kobiety zarówno w ciąży, jak i tuż po niej odpowiadają hormony. 
Podczas 9 miesięcy rozwoju malucha w maminym brzuchu wzrasta poziom estrogenów, co wpływa pozytywnie na kondycję włosów. Wchodzą one w fazę katagenu, co wyjaśnimy za chwilę. Przestają wypadać, co sprawia że mamy ich po prostu więcej. Niestety po około 2 miesiącach od porodu poziom estrogenów znacząco spada, a co za tym idzie włosy wypadają garściami. Po ciąży problemu tego doświadcza niemal każda kobieta – tracą w tym czasie około 30 proc. objętości wszystkich włosów.

Aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, należy zapoznać się z fazami życia włosów. Cykl trwa od 5 do 8 lat, a dzieli się na:
 Anagen – to faza wzrostowa, która trwa od 2 do 8 lat i obejmuje około 80-90 proc. wszystkich włosów,
 Katagen – to faza przejściowa, w której następuje zahamowanie wzrostu i przygotowanie się do wypadnięcia włosa,
 Telogen – faza spoczynku mieszka włosowego, która trwa od 2 do 4 miesięcy. Mieszek kurczy się i zaczyna wytwarzać nowy włos, który wypycha stary.

U każdej kobiety czas trwania cyklu życia włosa jest inny, ale na ogół nie zauważamy nadmiernego wypadania włosów, ponieważ w anagenie znajduje się większość włosów, które mamy na głowie. Nie mniej, każdego dnia tracimy pojedyncze włosy – podczas szczotkowania, mycia czy ubierania się, dlatego też nie jest to oznaka nagłego łysienia.