Zadzwoń do nas

690 110 432

Jaki termofor wybrać? Na jakie dolegliwości stosować?

2022-05-11
Jaki termofor wybrać? Na jakie dolegliwości stosować?

Termofor dla dziecka powinien być obowiązkowym elementem wyprawki. To pierwsza pomoc nie tylko na stłuczenia, ale również na kolkę oraz gorączkę. W przypadku maluchów bardzo ważny jest dobór tych bezpiecznych, a jednocześnie ekologicznych. Nie wiesz, jaki termofor kupić? Zapraszamy do naszego poradnika i rankingu!

Termofor to urządzenie, które ma długą historię. W zasadzie można śmiało powiedzieć, że różnego rodzaju termofory stosowane były odkąd człowiek ujarzmił ogień i był wstanie się przy nim ogrzać. W przypadku osób starszych termofory stosuje się na różnego rodzaju problemy bólowe, u dzieci – szczególnie niemowlaków – może on być pomocny w walce z gorączką oraz trudnymi kolkami. Jaki termofor dla noworodka, a jaki termofor dla niemowlaka? Czym różni się termofor suchy od termoforu mokrego? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym rankingu!

 

Sprawdź: Jaki wybrać materac dla niemowlaka?

 

Jaki termofor wybrać?

Termofory dziecięce wypełnione są siemieniem lnianym albo pestkami wiśni lub winogron i nazywa się je termoforami suchymi. Najczęściej spotkać można wersję drugą, która ma też całkiem ciekawą historię! Pestki wiśni to element poboczny produkcji likierów, w której specjalizowali się szwajcarscy gorzelnicy. Wydrylowane pestki suszyli, wkładali do lnianych woreczków i układali na piecach, by złapały odpowiednią temperaturę. Po pracy przykładali je do bolących miejsc – kolan oraz kręgosłupa, co zdecydowanie łagodziło ból. W ten dość nieoczywisty sposób narodziła się tradycja używania termoforów suchych i ekologicznych.

Termofory dziecięce na bazie pestek wiśni są po dziś dzień stosowane powszechnie w Europie, a ich ogromną zaletą jest także to, że utrzymują temperaturę nawet do 2 godzin! Wkład owocowy jest ponadto bezpieczny, ponieważ nie istnieje ryzyko rozlania się gorącego płynu, który może prowadzić do bardzo poważnych poparzeń. Termofory mokre, choć zdecydowanie powszechniejsze, nie powinny być stosowane u noworodków.

Znając już rozróżnienie na termofor mokry i suchy, trzeba także wybrać odpowiedni model. Wkład to pierwsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę. Drugą kwestią jest materiał, który przykłada się do skóry. Termoforki dziecięce powinny być miłe w dotyku, delikatne, kojarzące się z kocykiem lub pluszakiem.

Poduszeczki, do których wkłada się zmrożony lub podgrzany wkład może przyjmować różnorodne formy. Wielu rodziców stawia na milusie pluszaki, choć zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są termofory, które można dopasować do różnych części ciała, dzięki czemu radzą sobie ze znacznie większą ilością dolegliwości.

 

Na jakie dolegliwości stosować termofor dziecięcy?

W przypadku maluchów termofor stosuje się przede wszystkim na stłuczenia, które podczas nauki chodzenia są naturalne. Termoforki są pomocne również podczas kolki – przyłożone do brzucha łagodzą objawy i uspokajają dziecko. Termofor zawinięty w delikatny materiał posłuży za przytulankę i ukoi malucha pomagając mu zasnąć.

Wielu rodziców doceni termofory również podczas gorączkowania. Zmrożony wkład owinięty w delikatny materiał można swobodnie przyłożyć do czoła, a także do policzków w trakcie ząbkowania.

Termofory warto zabierać ze sobą także na wycieczki, szczególnie wiosną czy jesienią. Rozgrzane pomogą ogrzać ciało czy śpiworek zapewniając lepszą regenerację i stanowią niezaprzeczalnego sprzymierzeńca podczas wzmacniania odporności.

 

Jaki termofor wybrać, by był bezpieczny?

Termofory dla dzieci, które zawierają płyn mogą ulec różnych uszkodzeniom mechanicznym. W takich wypadkach dochodzi do wylania płynu, który z kolei może w znacznym stopniu poparzyć dziecięcą bardzo delikatną skórę. Termofory z siemieniem lnianym lub pestkami wiśni są zdecydowanie bezpieczniejsze, jednak i one ulegają awariom.

Przed każdym użyciem należy dokładnie sprawdzić wkład. Wszelkie dziurki mogą prowadzić do wypadnięcia ziarenek czy pestek, którymi może zadławić się maluch. Uszkodzone wkłady należy wyrzucić, albo zaszyć, dzięki czemu mogą być one użyte ponownie.

Przed każdym użyciem należy także sprawdzić temperaturę termoforka przykładając go do swojej skóry. Robi się to podobnie, jak z wodą, czyli dotykając najbardziej wrażliwych miejsc – łokieć lub policzek. Temperatura termoforka dla dziecka powinna być nieco wyższa niż ciała, jednak nie może być tak wysoka, jak w przypadku osób dorosłych, gdyż może doprowadzić do poparzeń i rozdrażnienia.

 

Jaki termofor wybrać – ranking

Wiedząc już, czym charakteryzują się termofory dla dzieci, można przystąpić do ich wyboru. W przypadku niemowlaków dużo większe znaczenie niż wygląd ma ich elastyczność oraz materiał, jakim obszyty jest wkład – delikatny dla maluchów, przyjemny w dotyku, ale też trzymający odpowiednią temperaturę. Warto także zwrócić uwagę na higienę samego termoforka – te, które można swobodnie uprać w pralce posłużą nieco dłużej i będzie można zabierać je także w dalekie podróże. Jaki termofor wybrać? Czy wśród oferowanych produktów jest ten, który wyróżnia się najbardziej?

1. Termofor Relaksujący Rainbow od Tineo



Termofor Rainbow jest nie tylko uroczą tęczą, ale przede wszystkim pierwszą pomocą w przypadku powszechnych dolegliwości dla wszystkich członków rodziny. Wypełniony jest saszetką z siemieniem lnianym, dlatego można stosować go na ciepło i na zimno. Wystarczy podgrzać go przez minutę w kuchence mikrofalowej lub schłodzić w zamrażarce przez około 2 godziny. Gorący wkład stosuje się w przypadku: - kolki; - bólów brzucha; - bólów mięśni i stawów; - bólów menstruacyjnych. Zimny wkład stosuje się w przypadku:
- bólu zębów;
- bólów głowy;
- skręceń;
- obrzęków podczas karmienia.

Nie bez znaczenia pozostaje kształt termoforu – Rainbow jest na tyle elastyczny, że dopasowuje się do różnych części ciała, a bardzo delikatny i przyjemny w dotyku pokrowiec można spokojnie uprać w pralce. To jeden z tych produktów, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim członkom rodziny – i tym najmłodszym i tym nieco starszym.

Sprawdź: Tineo - Termofor Relaksujący Rainbow

2. Cherrypad Termofor Wafel



Cherrypad dostosowany jest przede wszystkim do potrzeb dziecka. Zestaw składa się z pokrowca, wkładu i instrukcji, która pomoże rodzicom w dobraniu czasu chłodzenia i podgrzewania. Zastosowanie tego termoforka dziecięcego to przede wszystkim kolki i stłuczenia, dlatego też naturalny wkład Cherrypad polecany jest przez położne. Pokrowiec można prać w pralce razem z innymi, delikatnymi materiałami.

Sprawdź: Cherrypad™ – Termofor - Wafel Szary

3. 
Cherrypad Minky



Cherrypad Minky również wykonany został z pestek wiśni, które opakowane są w delikatny materiał Minky, dlatego też jest tak uwielbiany przez dzieci! Znany z kocyków materiał jest bezpieczny i miły w dotyku. Wkład do termofora Cherrypad można podgrzać w mikrofali, piekarniku, lub położyć na kaloryferze. Schłodzenie pestek zajmuje nie więcej niż 30 minut, dlatego też doskonale sprawdzi się w przypadku zbijania gorączki.

Sprawdź: Cherrypad™ – Termofor - Minky fiołkowy

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki termofor dla dziecka kupić i czy w ogóle warto, podpowiemy, że zdecydowanie tak! Dziecięcy termofor może służyć wiele lat, dlatego nawet jeśli nie przyda się w okresie niemowlęcym – czego z całego serca życzymy – może być też doskonałym wsparciem na późniejszym etapie życia, a także od czasu do czasu ulżyć w bólu rodzicom. Bo kto powiedział, że termoforki mogą być stosowane tylko przez maluchy?

Termofory warto zabierać ze sobą także na wyjazdy – pomogą rozgrzać się po deszczowym spacerze, a także rozgrzeją zimne łóżeczko. Mają naprawdę wiele zalet, które docenią nie tylko maluchy, ale i wymagający rodzice. Choć wybór może przyprawić o zawrót głowy, postaw na taki, który według ciebie będzie najlepszy dla twojego malucha. Gwarantujemy, że ciepło bijące od delikatnego zawiniątka pomoże mu zwalczyć nawet największą kolkę!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel