🎅 Od 21 grudnia do 1 stycznia świętujemy z bliskimi – zamówienia w tym czasie mogą mieć dłuższy czas realizacji. Wesołych Świąt! 🎄
WIETRZENIE MAGAZYNU👉 Promocje do -40% na wybrane marki! Kliknij tutaj

Zadzwoń do nas

690 110 432

Jak spakować torbę do szpitala dla mamy i noworodka? [Pełna lista]

2022-05-30
Jak spakować torbę do szpitala dla mamy i noworodka? [Pełna lista]

Poród zbliża się wielkimi krokami, a ty nie wiesz, jak spakować torbę do szpitala? Przychodzimy z pomocą! Po pierwsze – koniecznie zapoznaj się z naszymwyprawkowym poradnikiem, w którym opisaliśmy wszystkie niezbędne rzeczy, które przydadzą ci się w najbliższych dniach. Po drugie, przeczytaj poniższy artykuł i bądź spokojna oczekując na poród!

Przygotowania do porodu są dla mam stresujące. Nie chodzi tylko i wyłącznie o samą wizytę w szpitalu, ale także o zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy. Lista rzeczy dla mamy do szpitala jest dość krótka, ale konkretna i gwarantujemy, że wypisane na niej składowe są naprawdę przydatne. Jak spakować torbę do szpitala?

 

Gotowa wyprawka do szpitala dla mamy

Zestaw do szpitala dla mamy to przede wszystkim koszule do porodu i karmienia. Jeśli chodzi o tą pierwszą, warto zabrać ze sobą coś starego, co można od razu wyrzucić, bowiem tuż po porodzie wystarczy ją spakować do torby i oddać do utylizacji. Wyjątkiem są sytuacje, gdy w domu jest pies lub kot – wtedy warto oswoić zwierzęta z nowym zapachem pozostawiając im zniszczoną koszulę do obwąchania.

Koszule do karmienia zapewniają natomiast komfort podczas nauki karmienia piersią, zapewniając jednocześnie intymność. Koszule są zdecydowanie lepszym wyborem niż klasyczna pidżama, ponieważ nie krępują ruchów i pozwalają na swobodną wentylację okolic intymnych.

Zestaw do szpitala dla mamy powinien zawierać także specjalne majtki poporodowe. Warto postawić na te z przewiewnej gazy, dzięki czemu szybciej dochodzi do zagojenia się ran. Nie można zapomnieć również o podkładach poporodowych, czyli specjalnych wkładkach, które wchłaniają nadmiar krwi oraz wkładkach laktacyjnych, które wchłoną nadmiar pokarmu.

Wreszcie w zestawie do szpitala dla mamy powinny znaleźć się łagodne kosmetyki do higieny intymnej, które będą wsparciem w połogu. Do torby dobrze jest dorzucić także wodę lub soki, a także przekąski, jak sucharki, które pomogą w nagłych chwilach głodu.

Pakując torbę do szpitala nie zapomnij także o podstawowych artykułach, do których zalicza się ręcznik, czy szlafrok – dzięki nim poczujesz się bardziej komfortowo i będziesz gotowa na każdą sytuację.

 

Wyprawka dla noworodka – lista do szpitala

O tym, jak dokładnie powinna wyglądać wyprawka dla noworodka pisaliśmy w naszym poradniku. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, w którym opisaliśmy produkty niezbędne w szpitalu, jak i w domu – szczególnie, że pierwsze tygodnie życia z noworodkiem mogą nieco utrudnić podstawowe zakupy.

Wyprawka dla noworodka do szpitala obejmuje przede wszystkim produkty higieniczne, czyli: pieluchy, chusteczki nawilżane oraz podkłady do przewijania. Warto zabrać ze sobą także kremik na odparzenia, aczkolwiek jeśli nie będziesz ich mieć ze sobą – bez obaw, na oddziale z pewnością otrzymasz pierwszą pomoc oraz zestawy próbek różnych produktów, dzięki czemu będziesz mogła ocenić, które najlepiej pasują twojemu dziecku.

Zestaw ubranek dla noworodka do szpitala to również obowiązkowe wyposażenie torby. Aby być ubezpieczonym na różne sytuacje, najlepiej posiadać minimum po 2 sztuki z dwóch rozmiarów, czyli 56 i 62.

Komplet niemowlęcy do szpitala to body oraz pajacyk lub półśpioch, czyli malutka pidżamka, która zapewnia komfort maluchowi. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w skarpetki, rękawiczki niedrapki oraz czapeczkę niemowlęcą – choć taki zestaw może wydawać się dziwny latem, gwarantujemy, że pora roku w przypadku podstawowego wyposażenia maluchów nie ma aż tak dużego znaczenia w pierwszych dniach życia!

 

Wyprawka dla niemowląt do szpitala – kocyki i inne przydatne gadżety!

Wyprawka do szpitala dla noworodka obowiązkowo powinna zawierać kocyk lub rożek, w który tuż po porodzie zostanie owinięty maluch. Bobasy lubią być otulone dość ciasno, co przypomina im życie w maminym brzuszku. Doświadczenie podpowiada, że warto mieć ze sobą drugi kocyk na zmianę, gdy ten pierwszy ulegnie zabrudzeniu, a przy noworodkach to całkiem częsta przypadłość!

Wyprawka dla niemowląt do szpitala nie uwzględnia butelki, ponieważ większość mam rozpoczyna w tym momencie karmienie piersią. Jeśli jednak nastąpią z różnych względów problemy, opieka medyczna na oddziale posiada odpowiednie mieszanki dla maluchów oraz butelki, którymi maluchy bez problemu uzupełnią zapasy w małych brzuszkach!

Co trzeba kupić dla noworodka do szpitala? Koniecznie fotelik! Wiele szpitali decyduje się nie wydawać maluchów do domu, jeśli rodzice nie zapewnią im bezpiecznego transportu. Fotelik powinien być bezwypadkowy, dlatego warto postawić na nowy model, by nie ryzykować życia dziecka!

 

Co do szpitala dla mamy i noworodka na powrót do domu?

Gdy pobyt w szpitalu dobiega końca, w domu na nowego członka rodziny czeka całkiem nowa wyprawka, którą opisaliśmy w naszym poradniku. W zależności od pory roku i panującej na zewnątrz temperatury, do szpitala na powrót do domu powinno zabrać się także ubranie wierzchnie, do którego zalicza się kombinezon oraz cieplejszą czapkę. Jeśli istnieje taka możliwość, o zakup odpowiedniego kombinezonu poproś członka rodziny, bowiem zdarza się, że temperatura za oknem można znacząco zmienić się w przeciągu zaledwie kilku dni i z wielkich upałów przemienić się w listopadową aurę.

Odpowiednie ubranie powinna mieć także młoda mama. Postaw na spódnice lub sukienkę, bowiem podobnie jak w koszuli nocnej dużo łatwiej będzie ci czuć się nieskrępowaną. Po powrocie do domu znajdź czas na odpoczynek, bo przed tobą już kolejne wyzwania!


Torbę do szpitala do porodu warto spakować nieco wcześniej, aby w każdej chwili móc ją po prostu ze sobą zabrać, bo gwarantujemy, że w ostatnich chwilach przed porodem wyposażenie walizki będzie ostatnią rzeczą, do jakiej będziesz mieć głowę! Najbardziej optymalny czas to końcówka siódmego miesiąca, kiedy masz jeszcze dość siły – gotową torbę postaw w łatwo dostępnym miejscu i zabierz ją ze sobą gdy będziesz jechać do szpitala.

Jak spakować torbę do szpitala, by wszystko mieć pod ręką? Najlepiej podziel ją na dwie części – w jednej trzymaj rzeczy dziecięce, w drugiej swoje. W ten sposób bez problemu znajdziesz wszystko to, co aktualnie jest ci potrzebne. A nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć wam wszystkiego najlepszego!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixelpixel