Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak spakować torbę do porodu dla mamy i noworodka? Pełna lista produktów i wskazówek

2022-11-02
Jak spakować torbę do porodu dla mamy i noworodka? Pełna lista produktów i wskazówek

Na początku, warto spojrzeć na LISTĘ WYPRAWKOWĄ, która przygotowaliśmy, aby ułatwić Ci czas oczekiwania na maluszka. Znajdziesz w niej specjalna sekcje poświęconą torbie do porodu.

Torba porodowa to niezbędnik każdej młodej mamy w pierwszych dniach życia maluszka.

Dobry wybór i zapakowanie przydatnych rzeczy sprawi, że pobyt w szpitalu i opieka nad maleństwem będzie bardziej komfortowa i zorganizowana. 

Zważając na to, że data narodzin może się przyśpieszyć, torba powinna być gotowa najpóźniej na 4 tygodnie przed spodziewaną datą porodu. Przygotowanie jej wcześniej gwarantuje przyszłej mamie spokój i możliwość dokupienia rzeczy, których brakuje. 

Pakując torbę warto pamiętać, że pakujemy ją na 2-3 dni, ponieważ zabranie większej ilości rzeczy stworzy chaos i prawdopodobnie nie zostaną wykorzystane. Ważnym aspektem jest również zabranie rzeczy, dzięki którym będziesz czuła się przyjemnie i komfortowo - pamiętaj, szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 

Samo pakowanie jej może okazać się kłopotliwe, dlatego przychodzimy z poradnikiem, dzięki któremu pobyt w szpitalu będzie przyjemny dla mamy i maluszka.

1. Wybór torby

Dobra torba to taka, która jest zapinana na zamek, posiada dużo przegródek, jest łatwa w czyszczeniu i ma wygodne uchwyty.

Zaleca się zabieranie ze sobą do szpitala 2 toreb materiałowych - osobne dla mamy i maleństwa, dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu rzeczy nie będą się mieszać, a my będziemy wiedzieć gdzie co mamy.

  • Nasza propozycja to popularna torba MOMMY BAG, która od tego wyjątkowego czasu porodu będzie mogła nam już zawsze towarzyszyć w wycieczkach, podróżach, spacerach i wszystkich aktywnościach. Oprócz wyjątkowemu designu jest niesamowicie praktyczna. Ciemny kolor i tkanina Oxford pomogą w utrzymaniu czystości, a turystyczny przewijak, pasek na ramie i ochronna torba w zestawie napewno nie raz uratują trudna sytuację!

Wyprawka dla noworodka – lista do szpitala

Wyprawka dla noworodka do szpitala obejmuje przede wszystkim produkty higieniczne, czyli: pieluchy, chusteczki nawilżane oraz podkłady do przewijania. Jeśli zabraknie Ci czegoś – bez obaw, na oddziale z pewnością otrzymasz pierwszą pomoc oraz zestawy próbek różnych produktów, dzięki czemu będziesz mogła ocenić, które najlepiej pasują twojemu dziecku.

Zestaw ubranek dla noworodka do szpitala to również obowiązkowe wyposażenie torby. Aby być ubezpieczonym na różne sytuacje, najlepiej posiadać minimum po 2 sztuki z dwóch rozmiarów, czyli 56 i 62.

Komplet niemowlęcy do szpitala to body oraz pajacyk lub półśpioch, czyli malutka pidżamka, która zapewnia komfort maluchowi. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w skarpetki, rękawiczki niedrapki oraz czapeczkę niemowlęcą – choć taki zestaw może wydawać się dziwny latem, gwarantujemy, że pora roku w przypadku podstawowego wyposażenia maluchów nie ma aż tak dużego znaczenia w pierwszych dniach życia!

2. Akcesoria, kosmetyki i przechowywanie

Rzeczy bez której nie obejdzie się żaden maluch. Ważne, aby na pierwszy dni jego życia wybrać te, które będą dla niego bezpieczne i komfortowe. A Pojemna kosmetyczka, która pomieści wszystkie potrzebne akcesoria do pielęgnacji - to niezbędnik torby porodowej!

W trosce o Twojego noworodka wybraliśmy:

 

  • Biodegradowalne Pieluszki Jednorazowe. Skóra dziecka może w nich swobodnie oddychać i nie ma kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, a zaawansowana technologia zapewnia, że pupa dziecka pozostaje  w suchej wygodzie  12 godzin.
  • Muślinowe chusteczki/pieluszki i zdecydowany niezbędnik, czyli - nawilżane chusteczki, które oczyszczą delikatną skórę noworodków
  • Szczoteczka z koziego włosia idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry niemowlęcia
  • Olej ze słodkich migdałów stworzony dla skóry dorosłych i dzieci, mający wiele właściwości - napewno będziesz zadowolona!

3. Pierwsze ubranko dla noworodka

Może służyć maleństwu jako nocna koszulka lub pierwsze, dzienne ubranko.Nie wymaga wkładania nóżek w nogawki, zapewnia noworodkowi komfort i ciepło. Będzie również łatwe do ubrania i wygodne do zmiany pieluszek, a zestaw czapeczek przyda się na pierwszą podróż do domu - zdecydowanie MUST-HAVE każdego maluszka!

Wyprawka dla niemowląt do szpitala – kocyki i inne przydatne gadżety!

Wyprawka do szpitala dla noworodka obowiązkowo powinna zawierać kocyk lub rożek, w który tuż po porodzie zostanie owinięty maluch. Bobasy lubią być otulone dość ciasno, co przypomina im życie w maminym brzuszku. Doświadczenie podpowiada, że warto mieć ze sobą drugi kocyk na zmianę, gdy ten pierwszy ulegnie zabrudzeniu, a przy noworodkach to całkiem częsta przypadłość!

Wyprawka dla niemowląt do szpitala nie uwzględnia butelki, ponieważ większość mam rozpoczyna w tym momencie karmienie piersią. Jeśli jednak nastąpią z różnych względów problemy, opieka medyczna na oddziale posiada odpowiednie mieszanki dla maluchów oraz butelki, którymi maluchy bez problemu uzupełnią zapasy w małych brzuszkach!

Co trzeba kupić dla noworodka do szpitala? Koniecznie fotelik! Wiele szpitali decyduje się nie wydawać maluchów do domu, jeśli rodzice nie zapewnią im bezpiecznego transportu. Fotelik powinien być bezwypadkowy, dlatego warto postawić na nowy model, by nie ryzykować życia dziecka!

Jeśli rodzisz w chłodniejszą porę roku idealnym gadżetem jest otulacz do fotelika, dzięki któremu bezpiecznie przewieziesz malucha do domu jednocześnie dbając o jego komfort.

4. Kocyki, otulacze i ręczniczki, czyli wszystko co zapewni komfort Twojemu maluszkowi 

To po porodowy niezbędnik, aby zapewnić komfort i ciepło twojemu maluszkowi od pierwszych chwil jego życia, zaopatrz Twoją torbę w :

  • Rożek i kocyk z miękkiego materiału, oprócz otulania noworodka będą bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka, zapewnią właściwą cyrkulację powietrza oraz nie wywołają alergii.
  • Piękny bambusowy ręcznik uszyty z mięsistej, megachłonnej froty o właściwościach antybakteryjnych, który sprawdzi się jako idealne okrycie kąpielowe noworodka i niemowlaka.
  • Otulacz do fotelika, będzie idealnym pomocnikiem przy zimowych powrotach do domu

5. Butelki i smoczki

  • Buteleczka dla maluszka to przedmiot, który oprócz pobytu w szpitalu przyda się w późniejszym życiu. Pomoże ci w opiece i karmieniu, szczególnie kiedy mamy chcą łączyć karminie piersią i butelką od pierwszych chwil życia noworodka.
  • Smoczek pomoże wyciszyć, zrelaksować i zadbać o komfort noworodka. Będzie to niezbędnik nie tylko w pierwszych miesiącach, ale również w dalszym życiu Twojego malucha!

Cześć, tu Bianca!

Aby jeszcze bardziej pomóc Ci w przygotowaniach do przyjścia na świat Twojego malucha, przygotowałam dla Ciebie poradnik w formie filmu, w którym pokazuje JAK SPAKOWAŁAM SWOJĄ TORBĘ DO PORODU!

 

Gotowa wyprawka do szpitala dla mamy

Zestaw do szpitala dla mamy to przede wszystkim koszule do porodu i karmienia. Jeśli chodzi o tą pierwszą, warto zabrać ze sobą coś starego, co można od razu wyrzucić, bowiem tuż po porodzie wystarczy ją spakować do torby i oddać do utylizacji. Wyjątkiem są sytuacje, gdy w domu jest pies lub kot – wtedy warto oswoić zwierzęta z nowym zapachem pozostawiając im zniszczoną koszulę do obwąchania. 

Do karmienia przyda się również poduszka! To dzięki niej maluch będzie blisko mamy, która w wygodnej pozycji będzie mogła cieszyć się bliskością karmiąc swojego noworodka

 

Zestaw do szpitala dla mamy powinien zawierać także specjalne majtki poporodowe. Warto postawić na te z przewiewnej gazy, dzięki czemu szybciej dochodzi do zagojenia się ran. Nie można zapomnieć również o podkładach poporodowych, czyli specjalnych wkładkach, które wchłaniają nadmiar krwi oraz wkładkach laktacyjnych, które wchłoną nadmiar pokarmu.

Wreszcie w zestawie do szpitala dla mamy powinny znaleźć się łagodne kosmetyki do higieny intymnej, które będą wsparciem w połogu. Do torby dobrze jest dorzucić także wodę lub soki, a także przekąski, jak sucharki, które pomogą w nagłych chwilach głodu.

Pakując torbę do szpitala nie zapomnij także o podstawowych artykułach, do których zalicza się ręcznik, czy szlafrok – dzięki nim poczujesz się bardziej komfortowo i będziesz gotowa na każdą sytuację.

 

6. Koszula do porodu dla mam

Wygoda i dobre samopoczucie mamy są najważniejsze, dlatego ubranie, w którym przyjdzie na świat Twój maluszek musi być idealne! Ważne jest aby koszula była połączeniem praktyczności i estetyki - taka jest właśnie nasza propozycja.

  • Wygodna koszula z miękkiego, funkcjonalnego materiału a przy tym posiada uniwersalny rozmiar i świetny fason, dobrze układa się na każdej figurze. Zapewnia osłonę i intymność: jej krój pozwala na dyskretne odsłonięcie dowolnej części ciała do badania lekarskiego lub znieczulenia. Jest zaprojektowana tak, że bez problemu możesz kangurować i karmić swojego maluszka. Dodatkowo jest ładna i dobrze wygląda na zdjęciach: teraz wydaje ci się to nieistotne, ale za rok, oglądając rodzinny album lub film będziesz nam wdzięczna!

7. Akcesoria po porodowe dla mamy

Pamiętaj, że zostając mama musisz nie tylko dbać o swojego maluszka ale również o swoje zdrowie, komfort i spokój. Znajdziesz tu wszystkie pomocne i bezpieczne akcesoria, które będą Twoim MUST-HAVE po porodzie!

 

8. Poduszka do karmienia

Wygodne, praktyczne i ładne rozwiązanie na ciężkie chwile podczas pierwszego karmienia. Zapewni komfort zarówno mamie jak i maluszkowi. Będzie również pomocne w czasie nocnych pobudek i późniejszego życia Twojej pociechy. 

  • Nasza propozycja jest wykonana z niezwykle miękkiego velvetu, którego unikalna faktura sprawia, że jest jeszcze bardziej delikatny i miły w dotyku a przez to absolutnie przyjazny dla wrażliwej skóry dziecka. Oprócz karmienia może spełnić role pierwszego pluszaka, na którym maluszek może wygodnie odpoczywać.

9. Laktatory i inne akcesoria

Jeśli wybierasz karmienie piersią w pierwszych dniach może pojawić się wiele niespodzianek związanych z tym tematem. Być może zajdzie potrzeba odciągania pokarmu przy nawale lub z innego powodu. Warto mieć w swojej torbie kilka akcesoriów na taki scenariusz.

Co do szpitala dla mamy i noworodka na powrót do domu?

Gdy pobyt w szpitalu dobiega końca, w domu na nowego członka rodziny czeka całkiem nowa wyprawka, którą opisaliśmy w naszym poradniku. W zależności od pory roku i panującej na zewnątrz temperatury, do szpitala na powrót do domu powinno zabrać się także ubranie wierzchnie, do którego zalicza się kombinezon oraz cieplejszą czapkę. Jeśli istnieje taka możliwość, o zakup odpowiedniego kombinezonu poproś członka rodziny, bowiem zdarza się, że temperatura za oknem można znacząco zmienić się w przeciągu zaledwie kilku dni i z wielkich upałów przemienić się w listopadową aurę.

Odpowiednie ubranie powinna mieć także młoda mama. Postaw na spódnice lub sukienkę, bowiem podobnie jak w koszuli nocnej dużo łatwiej będzie ci czuć się nieskrępowaną. Po powrocie do domu znajdź czas na odpoczynek, bo przed tobą już kolejne wyzwania!

Podsumowanie

Torbę do szpitala do porodu warto spakować nieco wcześniej, aby w każdej chwili móc ją po prostu ze sobą zabrać, bo gwarantujemy, że w ostatnich chwilach przed porodem wyposażenie walizki będzie ostatnią rzeczą, do jakiej będziesz mieć głowę! Najbardziej optymalny czas to końcówka siódmego miesiąca, kiedy masz jeszcze dość siły – gotową torbę postaw w łatwo dostępnym miejscu i zabierz ją ze sobą gdy będziesz jechać do szpitala.

Jak spakować torbę do szpitala, by wszystko mieć pod ręką? Najlepiej podziel ją na dwie części – w jednej trzymaj rzeczy dziecięce, w drugiej swoje. W ten sposób bez problemu znajdziesz wszystko to, co aktualnie jest ci potrzebne.

A nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć wam wszystkiego najlepszego!

pixelpixelpixel