Promocja do -10% z kodem: WAKACJE

Darmowa dostawa od 299,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 299,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwsze zabawki dla noworodka! Co warto kupić bobasowi?

2022-10-04
Pierwsze zabawki dla noworodka! Co warto kupić bobasowi?

Przyjście na świat dziecka to wyjątkowe wydarzenie. Młodzi rodzice chcą zapewnić swojemu maluchowi wszystko to, co najlepsze w tym idealne zabawki dla maluszka. Choć w sklepach z zabawkami można znaleźć szeroki asortyment, pierwsze zabawki dla niemowlaka muszą być szczególne, a dokładnie – dopasowane do jego umiejętności. Jakie zabawki dla niemowlaka powinny zatem znaleźć się w jego wyprawce?

Pod koniec ciąży każda mama przygotowuje się na narodziny swojego dziecka. Oprócz zadbania o własne samopoczucie oraz zdrowie, niezbędne są też rzeczy, które pomogą w pierwszych tygodniach po porodzie, a także wspomogą rozwój dziecka. Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz na liście wyprawkowej, która z pewnością okaże się pomocna! Znajdują się na niej także zabawki, ale jakie powinny być zabawki dla bobasów?

 

Pierwsze zabawki dla niemowlaka – jaką pełnią rolę?

Zabawki są niezwykle ważnym elementem rozwoju dziecka. To dzięki nim poznaje świat, uczy się kolorów, ćwiczy motorykę małą, to one wspierają rozwój sensoryczny i przede wszystkim rozwijają umiejętność logicznego myślenia. Są więc niezbędnym wyposażeniem wyprawki, pod warunkiem, że są dostosowane do wieku dziecka.

Według Marii Montessori, której metody edukacyjne stosowane są także i współcześnie, zabawki są dla dzieci narzędziem, dzięki którym mogą wykonywać swoją pracę. Ta zabawa ma ogromny wpływ na ich późniejsze zdolności, ponieważ jest odpowiedzialna za kreatywność, ale też i za umiejętności ruchowe.

Warunkiem właściwego rozwoju jest dobór właściwych narzędzi, a w przypadku dziecka, zabawki powinny być dopasowane przede wszystkim do wieku. Zabawki dla bobasów muszą zatem odpowiadać ich umiejętnościom, ale też i etapowi rozwoju.

 

 

Najlepsze zabawki dla niemowlaka

Wybierając pierwsze zabawki dla niemowląt ważne jest uwzględnienie ich zdolności. To przede wszystkim odbiór kolorów – wzrok dziecka dopiero się rozwija, a zatem maluch nie jest w stanie rozróżnić wielu barw.

Zabawki niemowlęce powinny być zatem kontrastowe, dzięki czemu zainteresują one dziecko. Warto, aby miały one różne elementy i faktury, co wpłynie na rozwój sensoryczny bobasa. Pierwsze zabawki muszą być też bezpieczne, wykonane z najlepszych materiałów, ale też i posiadające odpowiednie certyfikaty.

 

 

Pierwsze zabawki dla niemowląt – gryzaki, przytulanki oraz karuzele

Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki dla noworodka będą najlepsze, podpowiadamy, że wcale nie muszą to być te, które dziecko chwyci własnymi dłońmi. Do zabawek dla najmłodszych członków rodziny zalicza się karuzele grające, szumisie, maty edukacyjne, ale także grzechotki czy pierwsze książeczki.

Zabawki Montessori dla niemowlaka to przede wszystkim różnego rodzaju grzechotki, ale też i gryzaki, które mogą posiadać dodatkową chusteczkę lub misia, które zastąpią mu pluszową przytulankę. Metoda włoskiej pedagog opiera się na rozwoju sensorycznym, dlatego wśród narzędzi powinny znaleźć się także tablice manipulacyjne czy piłki z różnymi wypustkami.

Przy wyborze pierwszych zabawek dla niemowląt warto mieć na uwadze także to, że choć te początkowe z pewnością będą cieszyć także 9 miesięcznego bobasa, o tyle te przeznaczone dla półrocznych dzieci niekoniecznie zainteresują miesięczne maluchy. Kompletując dziecięcą wyprawkę najlepiej zatem zacząć od tych początkowych, stopniowo uzupełniając dziecięcy pokój kolejnymi zabawkami.

 

 

Top zabawki dla niemowląt i noworodków – kojące nerwy i ułatwiające zasypianie!

Do najpopularniejszej kategorii zabawek dla najmłodszych dzieci zalicza się zabawki grające. To przede wszystkim szumiące pluszaki, jak i karuzele z pozytywkami i same pozytywki. Pomagają one maluchom w uspokojeniu emocji, rozwijając zmysł słuchu, a także koją nerwy.

Choć szumiące misie kojarzą nam się z klasycznymi Przytulankami misiami, mogą one przybierać różne formy – od klasycznych misiów, poprzez leśne zwierzęta, do wspaniałych nadmorskich ptaków. Przez wielu rodziców, szumiące misie nazywane są hit zabawką dla niemowlaków, bowiem imitując dźwięki znane z maminego brzucha, pomagają w złapaniu drzemki, jak i ukojeniu nieznanych emocji.

Wśród zabawek szumiących na wyróżnienie z pewnością zasługuje uspokajający lisek Robin the Fox od FLOW AMSTERDAM, który jest nie tylko miły i bezpieczny w dotyku, ale przede wszystkim uaktywnia się na płacz dziecka i posiada cztery różne dźwięki!

Kolejnym szumiącym misiem, który z pewnością stanie się najlepszym dziecięcym przyjacielem jest Moonie – szumiący królik z lampką LED od Cloud. Ta wyjątkowa zabawka nie tylko pomoże ukoić malucha wygłuszając dobiegające z zewnątrz hałasy, ale dodatkowo rozświetli jego pokój ciepłym i delikatnym światłem.

Zazu Kids ma z kolei propozycję dla maluchów, które rozkoszować się będą wspaniałym nocnym niebem. Harry to nie tylko Jeż, ale także projektor gwiazdek, który wprowadzi do dziecięcej przestrzeni nieograniczoną magię. Ten wyjątkowy leśny mieszkaniec udowadnia, że zabawki grające dla niemowlaka wcale nie muszą być nudne!

Pierwszą zabawką dla niemowlaka, która pomoże mu ukoić nerwy i spokojnie zasnąć jest też wyjątkowa karuzela. Może ona zawierać pozytywkę, jak karuzela Ocean od Flow Amsterdam. Ten wyjątkowy produkt posiada 4 różne klasyczne melodie, ale też i 6 wyjątkowych i miękkich przytulanek.

Karuzela Sauthon pobudza słuch i wzrok dziecka, zapewniając mu również doskonałą rozrywkę. Swoim wyglądem przypomina wspaniały łapacz snów, a zatem dziecięce sny z pewnością będą wspaniałe!

Najbardziej wymagające maluchy docenią natomiast karuzelę Little Goose od marki Little Dutch. To nie tylko produkt wykonany z uwzględnieniem każdego detalu, ale również znakomita zabawka ćwicząca rozwój sensoryczny oraz poznawczy za sprawą 4 małych gąsek, lusterka oraz melodii „Somewhere Over The Rainbow”.

Wśród pierwszych zabawek dla niemowlaka nie może też zabraknąć pozytywek, które można doczepić zarówno do łóżeczka, jak i wózka. Choć wybór pozytywek jest ogromny, na uwagę zasługują pozytywki LaMilou, które są wyjątkowo miękkie w dotyku, jak iJellyCat, które z powodzeniem mogą stać się także pierwszymi Przytulankami. Wyjątkowym designem odznaczają się także pozytywki Little Dutch oraz Fresk, które z pewnością podbiją serca dzieci i rodziców.