-12% na kat. ZABAWKI 👉 tylko do 3 grudnia Szczegóły promocji

Darmowa dostawa od 599,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 599,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki

( ilość: 26 )

Poduszki pełnią znacznie więcej funkcji niż ta podstawowa. Poduszki dla dzieci są różne w zależności od wieku dziecka. Wybierając poduszki dla dzieci do spania należy zwrócić uwagę na wiele parametrów, ponieważ w dużej mierze to właśnie od poduszki zależy dobra pozycja podczas snu, która zapewnia pełnowartościowy wypoczynek. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Pokaż tylko
Marka
Kolekcja
Cena
-
Kolor
Motyw

Poduszki do łóżeczka dla niemowląt


Poduszki do łóżeczka dla niemowląt mają swoje specyficzne zastosowania w zależności od wieku dziecka. W pierwszych miesiącach życia zazwyczaj zaleca się rezygnację z poduszki do spania, dopóki obwód ramion dziecka nie przewyższa obwodu głowy. Niemniej, jeśli rodzice obawiają się spłaszczenia główki maluszka, istnieją specjalne poduszki ze wgłębieniem lub płaskie poduszki wykonane z wysokiej jakości naturalnych tkanin, takich jak na przykład świnka chudzinka.

Dla noworodków warto również zakupić poduszkę antywstrząsową w kształcie motylka, która amortyzuje wstrząsy podczas podróży różnymi środkami transportu, w tym wózkiem. Poduszki stabilizacyjne dla niemowląt zapewniają równowagę napięcia mięśniowego u dziecka. Warto jednak pamiętać, że choć zaleca się unikanie tradycyjnych poduszek u noworodków i niemowląt, w przypadku dzieci borykających się z refluksowym ulewaniem lub zwykłym katarem warto zadbać o to, aby główka znajdowała się wyżej niż reszta ciała.

Poduszki dekoracyjne dla dzieci mają zarówno funkcję ozdobną, jak i praktyczną. Mogą stanowić interesujący element aranżacji pokoju, uzupełniając jego wystrój. Mogą również pełnić różnorodne funkcje, na przykład poduszka w kształcie kury może służyć jako poduszka do karmienia lub jako podparcie dla pleców, gdy dziecko siedzi jeszcze mało stabilnie. Dodatkowo, poduszki dekoracyjne dla dzieci mogą być bezpiecznymi i atrakcyjnymi zabawkami-Przytulankami, które zainteresują malucha swoją kolorystyką i nietypowym kształtem.

Ważnym aspektem przy wyborze poduszki dla dzieci jest materiał, z którego jest wykonana. Najlepsze są poduszki dziecięce wykonane z naturalnych materiałów oddychających. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się przędza bambusowa, która jest wysoce higroskopijna i przepuszcza wilgoć ze skóry. Poduszki i pościel wykonane z tkaniny bambusowej są delikatne dla skóry, nawet dla tych, które cierpią na AZS.

Jakość poduszek dla dzieci, zarówno dekoracyjnych, jak i do spania, jest niezwykle ważna. Powinny być wykonane z wysokiej jakości tkanin. Istotny jest również dobór odpowiedniej grubości poduszki zależnie od wieku dziecka.
Im mniejsze dziecko, tym bardziej płaska powinna być poduszka!

pixelpixel