-12% na kat. ZABAWKI 👉 tylko do 3 grudnia Szczegóły promocji

Darmowa dostawa od 599,00 zł

Zamknij

Dlaczego kupować u nas?

  • 15 lat na rynku

  • Darmowa dostawa od 599,00 zł

  • Łatwe zwroty do 30 dni

  • Sklepy stacjonarne w Warszawie i Bydgoszczy

  • Tysiące zadowolonych klientów

Doskonałe opinie:

  • 5/5
  • 5/5
  • 5/5

Wyjątkowa społeczność:

Mama Hania

Zadzwoń do nas

600 390 078
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poradniki

( ilość: 1 )

Wychowanie dziecka to ogromne wyzwanie, które wymaga sporo wyczucia i miłości, ale warto także zdobyć fachową wiedzę, która pomoże lepiej zrozumieć dzieci i różnorodne mechanizmy ich zachowania. Literatura związana z trudami, które czekają rodziców, pełna jest życiowych przykładów trudnych sytuacji oraz jasno i klarownie podpowiada, co może zrobić rodzic, by ułatwić przejście trudnego etapu u swojej pociechy. Na które książki o dzieciach warto zwrócić uwagę?

 

 

Książki dla przyszłych rodziców

Podczas ciąży wiele mam ze względu na kiepskie samopoczucie spędza dużo czasu, odpoczywając w domu. Warto poświęcić ten czas na zdobywanie różnorodnej wiedzy o macierzyństwie, szczególnie jeżeli oczekujemy pierwszego dziecka. Książki dla przyszłych rodziców to najczęściej poradniki, które wskazują, w jaki sposób najlepiej opiekować się noworodkiem. Okres przed narodzinami pierwszego dziecka jest też idealnym momentem, podczas którego warto poznać tajniki udzielania dziecku pierwszej pomocy. Sposób postępowania w przypadku maluszka jest nieco inny, niż podczas udzielania pierwszej pomocy dorosłym. Ta wiedza uratowała już niejedno dziecko, które mimo bacznej opieki rodzica, jednak ulega wypadkowi, takiemu jak np. zakrztuszenie, które zdarza się naprawdę często, a stanowi poważne zagrożenie dla życia malucha. Umiejętność właściwego zachowania się w takiej sytuacji jest bezcenna.

 

(Nie) trudne karmienie

Karmienie piersią, to jeden z bardzo ważnych tematów, który poruszają książki dla rodziców. To właśnie zagadnienie, które budzi bardzo wiele wątpliwości u przyszłych mam, ponieważ przez lata na ten temat narosło mnóstwo mitów, które skutecznie utrudniają decyzję o tym najlepszym, naturalnym sposobie karmienia niemowląt. Warto więc w tym zakresie zapoznać się z opiniami położnych i osób na co dzień pracujących w poradniach laktacyjnych, które w sposób prosty radzą, jak przejść przez proces karmienia w sposób bezproblemowy, tak by radość z karmienia dotyczyła obu stron, co zapewnia przede wszystkim odpowiedni sposób przystawiania malucha do piersi.

 

Książki o dzieciach ? rozszerzanie diety

Kolejnym etapem, który większości rodziców przynosi bardzo wiele trudności, jest rozszerzanie diety malucha. Popularny ostatnio trend w karmieniu niemowląt BWL, czyli bobas wie lepiej, to bardzo ciekawe rozwiązanie, które dużą swobodę w wybieraniu smaków na dany dzień, pozostawia maluchowi. Warto zapoznać się z tym podejściem, które może być prawdziwym zbawieniem dla opiekunów niejadków. Jeżeli chodzi o starsze dzieci, które niechętnie podchodzą do tematu posiłków, warto skorzystać z książki kucharskiej dla dzieci, które aktywnie mogą uczestniczyć w procesie przygotowywania dań, czy deserów. W ten sposób maluch na pewno będzie chciał spróbować przygotowanego własnoręcznie posiłku.

 

Książki o wychowaniu dzieci ratunek w okresowych buntach

Dobry poradnik dla rodziców to prawdziwy skarb. Mimo że każdy z nas jest inny, dzieci przechodząc przez różnorodne etapy, zachowują się podobnie. Polecane książki o wychowaniu dzieci poruszają więc tematy ważne dla każdego rodzica. Na różnym etapie sposób podejścia do dziecka oraz prowadzenie z nim rozmowy powinno być inne i dostosowane do wieku malucha. Wielu rodziców zauważa problemy  w zachowaniu dziecka w wieku kilku lat, tutaj niezwykle pomocny może okazać się poradnik dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, który pomoże zaradzić z trudami, które często dotykają przedszkolaków.

 

Książki o wychowaniu ? obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego rodzica

Podczas wychowania dziecka pojawi się bardzo wiele etapów, podczas których opiekunowi przyjdzie zmierzyć się z różnymi trudnościami, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych, by uniknąć podstawowych błędów i czerpać z rodzicielstwa jak najwięcej radości. Książki o wychowaniu dzieci pomogą przebrnąć przez nieraz niełatwe okresy. Co ważne, pokażą rodzicowi, że nie jest w tym wszystkim sam, ponieważ większość z nas boryka się z podobnymi problemami, jednak nie wszyscy o tym mówią.   Każdy z nas popełnia błędy, ulega różnym emocjom. Warto jednak poznać pewne mechanizmy, wzorce, dzięki którym, nasze reakcje będą bardziej trafione i w szybki sposób zażegnamy pojawiające się trudności.

pixelpixel